Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Charlie He Mr. Charlie He
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

Linyi Yiqun Packaging Products Co., Ltd

CONTACT US

Trade begins with communication.

Топла производи
Product Center
 • Мулти-површински чистач Аеросол-Лимон Мирис-10 OZ. (283g)
  Мулти-површински чистач Аеросол-Лимон Мирис-10 OZ. (283g)
 • Спреј за чистење теписи за чистење пени со пониска цена
  Спреј за чистење теписи за чистење пени со пониска цена
 • Висококвалитетно ефикасно средство за чистење пена за бања
  Висококвалитетно ефикасно средство за чистење пена за бања
 • Спреј за чистење стакла-свеж мирис-19OZ. (539 гр.)
  Спреј за чистење стакла-свеж мирис-19OZ. (539 гр.)
 • Спреј за тешки освежувачи на воздухот
  Спреј за тешки освежувачи на воздухот
 • Внатрешност на восочни автомобили од восочни средства Заштитник и заштитник
  Внатрешност на восочни автомобили од восочни средства Заштитник и заштитник
 • Чистач на тркала и гуми
  Чистач на тркала и гуми
 • Заштитник за внатрешни работи за автомобили 16 OZ. (473 ml)
  Заштитник за внатрешни работи за автомобили 16 OZ. (473 ml)
 • Чистач на делови за пауза 20 мл. (567гр)
  Чистач на делови за пауза 20 мл. (567гр)
 • Освежувач на автомобили и елиминатор на мирис
  Освежувач на автомобили и елиминатор на мирис

ABOUT US

Профил на компанијата Јикун е водечки играч во индустријата за производство на аеросоли во Кина. Со брз раст, групацијата вработува 1.200 квалификувана работна сила низ Кина. Во текот на изминатите 3 децении, ние прераснавме од мал објект во сегашната големина од над 1,5 милиони квадратни метри држава на најмодерниот простор за производство и складирање, покривајќи земја од 50 хектари. годишниот производствен капацитет од 0,75 милијарди лименки се напојува со над 70 автоматски линии за производство. Објектот е акредитиран ISO 9001, ISO 14001 и ISO 45001. Од 1993 година, воспоставивме домашен професионален тим со над 20 години искуство во аеросолна индустрија, тие се посветени да им овозможат на нашите клиенти одлични услуги за приватна етикета, да ги максимизираат вредностите за нашите клиенти. Со проширените услуги и категории, ги баравме најдобрите технички, продажни и производни решенија за доставување на највисок квалитет на експертиза и стока до нашите клиенти, почнувајќи од врвни иновации, формулации, осигурување на квалитет, решенија за пакување и логистика ширум светот портфолио на аеросоли. Ние се етаблиравме како кинески лидер во производството низ различни индустрии, нашата огромна категорија продолжува да се шири под напори на хемичари и техничари. Ние правиме хемикалии и аеросоли за многу апликации, од чистење и заштита на домаќинства, чистење и одмастување на автомобили, спреј за освежување на воздухот, спреј за инсектициди до спреј за забави. Ние веруваме во растење од ден на ден за да постигнеме состојба на совршенство и благодат. Yiqun Aerosol активно работи на проширување и подобрување на зелената пракса и секогаш го прави првиот чекор за да стане одржлив бизнис со намалување на отпадот во текот на целиот процес на производство, примена на ефикасни методи на производство, воведување опрема за заштеда на енергија, користење минимални и рециклирани ресурси за да се намали товарот на нашата животна средина. Во меѓувреме. Нашите вредности лежат и во највисоките стандарди за здравје и безбедност во нашите фабрики, нашиот персонал е исполнет, добро едуциран и третиран правично. Ние ги поддржуваме човековите права, општествената одговорност, е во согласност со законите и прописите во нашата компанија и нашиот синџир на снабдување. Ние се обидувавме да ги предвидиме барањата на клиентите и да ги реализираме еден чекор пред нашите конкуренти. Отвораме и искрени односи со сите наши клиенти и се потпираме на меѓусебно почитување во начинот на кој работиме заедно. Ние ги цениме нашите клиенти, вработените и добавувачите, ги слушаме и се однесуваме кон нив со почитта што ја заслужуваат. Објектот е со квалитет ISO 9001, ISO 14001 околина и професионален акредитиран OHSAS 18001, ние секогаш работиме со клиенти на сите видови ревизија на трети страни како SA8000 , ICTI , BSCI , WRAP , SMETA, Кодекс на однесување, фабричка способност и проценка на капацитетот, GSV и C-TPAT.
 • 24
  24 H Online Service No Time Difference.
 • 1993
  We Were Established In 1993.
 • 1000
  Our Factory Have More Than 1000 Employees.
 • 100000
  More Than 100000 Square Meters Technical R&D Building.
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање